Проєкт Caparol Ukraine «Дихай на повну». Нагорода у конкурсі «Партнерство заради сталого розвитку - 2020»

Наприкінці 2020 року, Caparol Ukraine та її проєкт “Дихай на повну” зайняли перше місце у категорії “Планета” щорічного конкурсу кампанії «Partnership for Sustainability Award».

Проєкт несе в собі практичний досвід компанії щодо імплементації екологічних рішень заради здоров’я та довголіття населення України, реалізовуючись з 2015 року. В цей період вдалося реалізувати низку рішень, спрямованих на: 

 • підвищення обізнаності і культури споживання населенням екологічних будівельних рішень; 
 • оптимізацію ланцюга постачання продукції до споживача;
 • забезпечення  прозорих та зрозумілих умов співпраці з партнерами;
 • створення спільноти партнерів та спеціалістів в Україні, обізнаних у питаннях екологічності матеріалів та рішень;
 • спонукання інших гравців лакофарбової індустрії та профільних державних органів до підвищення внутрішньогалузевих стандартів виробництва продуктів та зображення вірогідної індексації вмісту летких органічних сполук (ЛОС).

В результаті п'ятирічної роботи:

 • імплементована програма навчання для співробітників та інших фахівців будівельної сфери на постійній основі для підвищення компетенцій та роботи з екологічними рішеннями;
 • залучені лікарі та ЗСЖ-спільноти до комунікації небезпеки впливу ЛОС;
 • реалізована популяризація проєкту на інформаційних ресурсах компанії, національних ЗМІ, в спонсорських проєктах та власних ініціативах;
 • компанією розроблено нові рецептури продуктів з мінімізованою кількістю ЛОС, які відповідають внутрішньому стандарту екологічності (ELF = до 0,7 г/л ЛОС), що в 75 разів безпечніше за вимоги українського регламенту;
 • скорочено ланцюг постачання шляхом: 
  • перенесення частини виробничої програми з виробничих підприємств Німеччини на виробничі потужності в Україні; 
  • реалізації інвестиційного проєкту виробництва водорозчинних лаків, емалей та лазурей в Україні;
  • впровадження електронного документообігу та онлайн сервісів для придбання товарів компанії.

“Слідування цілям сталого розвитку як у виготовленні продукції, так і у бізнес процесах компанії, є одним із пріоритетів у нашій роботі та є її невіддільною складовою, - говорить Віталій Верещагін, генеральний директор Caparol Ukraine. - Адже у сучасному світі підґрунтям для довготривалого співробітництва компаній, сфер бізнесу, країн чи регіонів світу можуть бути саме ті цінності та ідеї, що несуть користь людству та планеті. Такі, що є науково обґрунтованими, а їхню ефективність можна перевірити та довести. Дотримуючись принципів сталого розвитку, компанія обирає перспективний напрямок, що з кожним роком знаходить все більше прибічників”.

Нагородження переможців «Партнерства заради сталого розвитку - 2020» відбулося на онлайн церемонії за участю зірок українського шоу-бізнесу.

Церемонію відкрили Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук,  та президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук.

Цього року за перемогу змагалася безпрецедентна кількість учасників з України, Білорусі, Македонії, Польщі та Туреччини. Журі, що оцінювало проєкти, було також міжнародним. Переможців обирали в категоріях: «Суспільство», «Планета», «Економічний розвиток», «Мир» та «Подолання COVID-19».

Результати конкурсу проєктів категорії «Планета», оголосили шеф-редакторка і ведуча програми «Факти ICTV» Олена Фроляк та артистка, українська реп-виконавиця alyona alyona.

“Для нас ця нагорода має велике значення. Проєкт Дихай на повну є українською ініціативою і ми багато працювали, щоб підвищити екосвідомість наших співгромадян. Сталий розвиток та кооперація в цьому напрямку надихають нас на нові відкриття та інновації. Ми пишаємося тими результатами, яких досягли в Україні”, - коментує Віталій Верещагін.

Конкурс партнерських проєктів «Partnership for Sustainability Award» проводиться між різними групами стейкхолдерів для досягнення сталого розвитку. Ініціатором є Глобальний Договір ООН в Україні. Однією з найбільш пріоритетних на 2020 рік було визнано 17-ту Ціль сталого розвитку, спрямовану на просування партнерства.

Caparol Ukraine є членом ГД ООН в Україні від 2019 року, а Віталій Верещагін є головою його Наглядової ради. Це найбільша ініціатива корпоративного сталого розвитку у світі. Caparol Ukraine заохочує приєднуватися до мережі всі охочі компанії, які працюють відповідно до Цілей сталого розвитку.