Декоративні техніки
для фасадів
Декоративні техніки
для фасадів

Декоративні техніки для фасадів

Естетичність - одна з найважливіших характеристик фасаду, адже всі ми бажаємо бачити навколо себе красу та чистоту. На додаток, особливості роботи людського зору породжують нашу любов до розглядання фактур, незвичних форм, гармонійних комбінацій відтінків, або таких, що створюють виклик оточуючим конструкціям та об'єктам.

Теплоізоляція будинків не виключає застосування декоративних технік. Навпаки, існує безліч різноманітних варіантів оформлення стильних та ефектних фасадів утеплених будівель.

Значною популярністю користуються фасади з класичним ефектом натуральної дерев’яної дошки. Для його створення знадобиться шпаклівка <link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji klejuchi-ta-armujuchi-sumishi capatect-armareno-700>ArmaReno 700, антиадгезивний засіб Agrol B Multi, силіконова фасадна фарба <link produkti farbi fasadni-farbi fasadni-silikonovi-farbi thermosan-nqg>Thermosan NQG та силіконова лазур <link produkti dekorativni-pokrittja zakhisni-lesuvannja toplasur-nqg>TopLasur NQG. Техніка роботи вимагає досвіду, але результат вартий усіх витрат. Класична кольорова гама - золотий дуб, червоне дерево, світлий горіх, темний горіх, чорне дерево, черешня, модрина і сосна - довершує ідентичність ефекту натурального дерева на поверхні.

Дисперсійні штукатурки <link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv sistema-capatect-standard fasadni-shtukaturki capatect-mineral-fassadenputz-k-r>Capatect Fassadenputz та <link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji fasadni-dekorativni-shtukaturki sylitol-fassadenputz-r-20>Sylitol Fassadenputz призначені для зовнішніх робіт. Їх застосовують на теплоізоляційних плитах для створення зернистої чи борознистої структури поверхні фасаду. Екологічно чисті, стійкі до забруднень та важкозаймисті матеріали надають будівлям оригінального вигляду, надійно захищаючи фасад від впливу часу і атмосферних явищ.

На увагу заслуговують і мозаїчні штукатурки <link produkti shpaklivki-ta-shtukaturki fasadni-dekorativni-shtukaturki fasadni-mozajichni-shtukaturki capatect-buntstein-sockelputz-691>Capatect Buntstein-Sockelputz 691 та KD-Buntsteinputz. Дрібні кольорові камінці у складі матеріалів роблять поверхню не лише естетичною, але й дуже міцною. Завдяки цьому, штукатурки здебільшого застосовуються як фінішні декоративно-захисні матеріали в цокольній частині будівлі в системі Capatect Sockel.

Окремо виділимо декоративні фасадні плити <link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji fasadna-dekorativna-plitka capatect-meldorfer-compound-081>Meldorfer, що повністю змінили концепт фасадного облицювання. Виготовлені заздалегідь, плити здатні імітувати кам'яну чи цегляну кладку, оформлювати на поверхні фасаду мозаїчні візерунки, втілювати авторські ідеї на фасадах будинків. Плоска облицювальна плитка на основі мінеральних і органічних компонентів застосовується в якості заключного покриття в теплоізоляційних системах Capatect типу А і В, для інших поверхонь з несучою здатністю, а також для декоративного оформлення стін всередині приміщень.

Сам бренд Capatect має лінійку шпаклівок для креативного оформлення фасадів. Виробник пропонує чотири креативні техніки:

  • Accento, з ефектом м'яких переливів та глибини поверхні (<link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji fasadni-dekorativni-shtukaturki amphisilan-fassadenputz-k-15>Capatect AmphiSilan-Fassadenputz K15, Capatect Accento-Spachtel, Capatect Accento-Finish.);
  • Autentico, з брутальною автентичністю справжнього бетону (<link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji gvruntovki capatect-putzgrund-610>Capatect Putzgrund 610, <link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji klejuchi-ta-armujuchi-sumishi capatect-armareno-700>Capatect ArmaReno 700 і <link produkti restavracija-pam-jatok-arkhitekturi fasadni-pokrittja histolith-antik-lasur>Histolith Antik Lasur (ТІ № 1006);
  • Filigrano, з ефектом креативних структурних поверхонь (<link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji klejuchi-ta-armujuchi-sumishi capatect-armareno-700>Capatect ArmaReno 700, <link produkti farbi fasadni-farbi fasadni-silikonovi-farbi thermosan-nqg>ThermoSan NQG);
  • Rustico, з відсиланням до первинних структур (<link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji gvruntovki capatect-putzgrund-610>Capatect Putzgrund 610, <link produkti shpaklivki-ta-shtukaturki fasadni-dekorativni-shtukaturki fasadni-silikonovi-shtukaturki amphisilan-fassadenputz-fein>AmphiSilan-Fassadenputz Fein, <link produkti farbi fasadni-farbi fasadni-silikonovi-farbi thermosan-nqg>ThermoSan NQG).

Техніки органічно доповнюються трьома креативними ефектами:

  • Brilliant, забезпечує мерехтливий ефект для темних фасадів (<link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji gvruntovki capatect-putzgrund-610>Capatect Putzgrund 610, <link produkti shpaklivki-ta-shtukaturki fasadni-dekorativni-shtukaturki fasadni-silikonovi-shtukaturki amphisilan-fassadenputz-fein>AmphiSilanFassadenputz, <link produkti farbi fasadni-farbi fasadni-silikonovi-farbi thermosan-nqg>ThermoSan NQG і Capatect Kreativeffekt Brilliant);
  • Stardust, надає мерехтіння фасадам світлих тонів (<link produkti sistemi-teploizoljaciji-fasadiv dodatkovi-materiali-dlja-teploizoljaciji gvruntovki capatect-putzgrund-610>Capatect Putzgrund 610, <link produkti shpaklivki-ta-shtukaturki fasadni-dekorativni-shtukaturki fasadni-silikonovi-shtukaturki amphisilan-fassadenputz-fein>AmphiSilan-Fassadenputz, <link produkti farbi fasadni-farbi fasadni-silikonovi-farbi thermosan-nqg>ThermoSan NQG і Capatect Kreativeffekt Stardust);
  • CapaGold/CapaSilber, робить поверхню золотою або срібною, зберігаючи її структуру (<link produkti dekorativni-pokrittja gvruntovki-pid-dekorativni-pokrittja effektgrund>EffektGrund, <link produkti dekorativni-pokrittja gvruntovki-pid-dekorativni-pokrittja effektgrund>CapaGold або CapaSilber).

Варто пам'ятати, що індивідуальність ніколи не була протилежністю гармонії та стилю. Бажання відрізнятися повинно розумно співвідноситися із стилістикою вулиці, району чи міста. Навіть Гауді та Хундертвассер зважали на цей принцип, а вони - генії створення унікальних та неповторних фасадів. Із декоративними техніками та матеріалами “Капарол Україна”, енергоефективні будівлі не лише принесуть користь людям та планеті, але й розвиватимуть естетику архітектури нашого краю.