Колірна ДНК

«Колірна ДНК» — проєкт дослідження колірних преференцій у різних країнах світу

Колір є важливим аспектом у архітектурному дизайні. Досвідчений спеціаліст вміє майстерно його використовувати для створення відповідної атмосфери, підкреслення ідентифікації, забезпечення зрозумілої навігації тощо. Декілька років тому команда почала проєкт вивчення колірних уподобань різних націй і на сьогодні вже сформувала палітри з ДНК кольору Бельгії, Франції, Нідерландів, Швеції та Німеччини.

Колірна ДНК: що обирають мешканці Швеції, Бельгії, Франції та Нідерландів

Які кольори обирають мешканці різних країн для оформлення свого житлового простору? Над цим питанням замислилися дизайнери креативного відділу FarbDesignStudio концерну DAW SE та запустили проєкт “Колірна ДНК”. За кілька років, скаути встигли вивчити уподобання деяких європейських країн і сьогодні ми розглянемо результати дослідження у Швеції, Бельгії, Франції та Нідерландах.

Відстеження колірної ДНК Німеччини: занурення в регіональні відтінки

У пошуках кольорової ідентичності ми вивчаємо різноманітні аспекти взаємодії з кольором. Які відтінки присутні в архітектурі Німеччини? Які кольори домінують? Як вони поєднуються? На першому етапі ми вивчили три регіони Німеччини: виявили чіткі локальні відмінності та характерні кольорові відтінки. Дослідження в інших областях ще попереду.

Міські портрети очима дизайн-скаутів FarbDesignStudio

Мальме - це екологічне шведське місто пережило успішну розбудову. Після неї образ зеленого суднобудівного поселення з ідилічними фахверковими будинками доповнився хмарочосами, перетворивши місто на центр телекомунікацій та інформаційних технологій. Сьогодні тут відчувається захоплива суміш ультра сучасної архітектури, затишних фахверкових будинків, східних ринків та вишуканого дизайну.

LokalKolorIt - дослідницький проєкт Маркуса Претнара про архітектурну ідентичність міст

Професор Маркус Претнар викладає дисципліну "Колір і простір" в програмі дизайну інтер'єру в Університеті прикладних наук міста Майнц. У 2015 році він здійснив спеціальний дослідницький проєкт: навчальну поїздку по 22 містах. Під час своєї подорожі він досліджував архітектурну та колірну ідентичність міст за власнороч розробленою методою.