«Колірна ДНК» — проєкт дослідження колірних преференцій
у різних країнах світу

Колір є важливим аспектом у архітектурному дизайні. Досвідчений спеціаліст вміє майстерно його використовувати для створення відповідної атмосфери, підкреслення ідентифікації, забезпечення зрозумілої навігації тощо. У концерні DAW SE дослідженням кольорів і еволюції їх використання в дизайні та архітектурі займаються фахівці відділу FarbDesignStudio. Декілька років тому команда почала проєкт вивчення колірних уподобань різних націй і на сьогодні вже сформувала палітри з ДНК кольору Бельгії, Франції, Нідерландів, Швеції та Німеччини.

Відстеження колірної ДНК

Які кольори обирають європейські регіони? Для відповіді на це питання, скаути Caparol FarbDesignStudio упродовж декількох років досліджують типові для Європи регіональні кольори.

Незважаючи на тенденції до глобалізації, колірна культура континенту вражає приємними особливостями. Вони залежать від історії, регіональних традицій, геологічних умов або кліматичних особливостей. Скаути збирають знімки європейського кольорового світу, зосереджуючи свої зусилля на етапах пошуку, знаходження, документації та інтерпретації побачених образів.

Проєкт під назвою «Дослідження кольорів» або «Колірна ДНК» веде експертів Обер-Рамштадта до сусідніх країн. Маршрут пройшов через Німеччину до Франції, Бельгії, Нідерландів та Швеції. На черзі інші країни. Процедура завжди однакова: перший етап роботи відбувається на локальному рівні, де колеги з національних компанії надають свої дані щодо типових кольорів регіону. Діставши цю попередню інформацію, експерти FarbDesignStudio самі вирушають на пошук відповідних відтінків. Основна увага приділяється фасадам та архітектурним об’єктам, але у звітах також міститься погляд на поєднання кольорів у інтер’єрах.

Сила кольорового імпульсу

Звичайно, це дослідження не здатне відобразити тонкі грані відтінків різних культур, проте воно дає глибоке розуміння різниці між кольоровими преференціями в різних країнах. Адже уявлення про типові предмети та кольори розвивається досить швидко. При цьому скаути звертають увагу не лише на комбінації окремих колірних нюансів, але й на обробку поверхонь, контрасти, інтенсивність кольорів та їх поєднання. З одного боку, ці аспекти відрізняються від однієї країни до іншої, а з іншого — проявляють колірні культури, що перетинають національні кордони.

Завдяки цьому проєкту, експертам Caparol вдається дослідити, як сусідні країни взаємодіють із відтінками, якими кольорами наповнюють своє середовище, відслідковувати нові кольорові імпульси та краще пристосовувати свою консультаційну роботу до потреб громадян.

Хочете дізнатися більше про колірну ДНК європейських країн? Читайте статтю за посиланнямм.