Журавель

Особливий баланс


 

Символом року є журавель, як уособлення наших бажань та рівноваги, якої ми зараз так потребуємо. Він велично крокує своїми довгими ногами. А ще, ці птахи чудово танцюють і не лише в шлюбний період. Вони використовують свої елегантні поклони та стрибки, а часом і дикі та кумедні рухи для спілкування в сім’ї.

У небі вони виглядають елегантними та вільними: дивитися на спільний політ журавлів - це вишукане задоволення. Витривалі та наполегливі, вони можуть долати до 2000 кілометрів без зупинок, щоб досягти місць зимівлі на півдні!

 

Водночас журавель символізує удачу. Ще в Стародавньому Єгипті, в грецькій міфології та в російських казках він був символом блаженства. В Азії кажуть, що журавель володіє такими чеснотами, як пильність і розсудливість, а в Японії він символізує довге життя і міцне здоров’я. Японське народне повір’я говорить, що боги виконають бажання будь-кого, хто згорне тисячу журавликів оригамі. І до наших днів складені паперові журавлики залишаються традиційним сувеніром у далекосхідних культурах.

Цей граціозний птах є символом щастя й здоров’я, а її гідна постава захоплює нас так само як і її спонтанний танок. Спостерігаючи за ним, ми відчуваємо особливий баланс, який можна також знайти в цьогорічних трендових кольорах: помітний, але не нав’язливий. Міцний і водночас філігранний. Незалежний і посередницький.

Журавель вже був у моді в Німеччині ще в п’ятдесятих та шістдесятих роках. Тепер він повернувся, а разом з ним повертається знайомий словник дизайну модерну середини століття.

 


Фотограф Дітер Дамшен багато років спостерігає за журавлями у Німеччині. Ми дякуємо йому за чудові фотографії цих граціозних птахів.