ТОП 9 помилок при фарбуванні стін

Фарбування поверхні – робота не з легких, яка має певні нюанси: процес може затягнутись через неправильно обрану фарбу, валик чи невчасно нанесений шар. А також має значення час дня, коли Ви берете до рук інструмент. Нижче наводимо ряд типових помилок, уникнувши яких, Ви завжди сможете зробити Ваші стіни ідеальними. 

Помилка №1: фарбування непідготовлених стін 

Дрібні дефекти, пил, піщинки, ворсинки від щітки при попередньому фарбуванні можуть опинитись під фарбою та негативно вплинути на результат. Під шаром фарби будуть помітні все недоліки – залишиться або змиритися, або очистити стіну й пофарбувати наново. А можливі жирні плями з’являться, скількома б шарами Ви не вкривали поверхню. Особливо помітними дефекти будуть, якщо Ви використовуєте глянцеву фарбу.

Що робити: аби запобігти подвійній роботі та неприємним сюрпризам, підготуйте стіну заздалегідь. Візьміть наждачний папір або спеціальний штукатурний інструмент для шліфування та пройдіться по нерівностям і дефектам. Після цього змахніть пил щіткою чи віником. Плями можна прибрати, протерши стіну вологою ганчіркою з милом.

 

Помилка №2: ігнорування ґрунтовки 

Не використовуєте ґрунтовку перед фарбуванням стін? Не дивуйтесь, якщо в результаті отримаєте нерівномірно пофарбовану стіну чи перевитрату фарби. Справа в тому, що ґрунтовка забезпечує більш низьку гігроскопічність поверхні, що дозволяє економити засіб для фарбування. Також основа надає «зчеплення» поверхні з фарбою, що покращує профарбовування стін. 

  Що робити: обирайте правильну ґрунтовку для стін. Нанесіть її щіткою вертикально невеликими смугами, а потім горизонтально – перпендикулярно до першого шару. Після висихання основи можна покрити поверхню першим шаром фарби.

 

Помилка №3: фарбування без тестування

Вибір кольору – досить складний процес, особливо якщо відтінок доводиться поєднувати з іншим тоном або малюнком. «Горе-шедевр» доведеться перефарбовувати, і так процес можна повторювати до нескінченності. Те ж саме стосується відтінку, котрий доводиться «добувати» своїми руками за допомогою тонеру. 

Що робити: якщо Ви тонуєте фарбу самостійно, додавайте барвний концентрат до фарби потроху, ретельно перемішуючи вміст. Спочатку перелийте в невелику ємність малу кількість фарби та додайте пару крапель тонеру – подивіться, який колір вийде. Отримайте потрібний тон, а потім зробіть те ж саме у великій банці, якщо результат Вам сподобався. Щоб переконатись у сумісності кольору з загальним декором кімнати, спробуйте зробити пробний викрас – нанести фарбу в малопомітному кутку та дочекайтесь висихання. Якщо результат Вас влаштує – до роботи.

 

Помилка №4: неправильний вибір інструмента 

Використання правильної щітки або валика не менш важливе, ніж вибір фарби. І справа тут не у питанні смаку. Для того, щоб рівномірно профарбувати стіну, Вам необхідно придбати пару валиків та щітку. Першими Ви будете «закатувати» поверхню, а щіткою – фарбувати кути та важкодоступні місця. 

Що робити: для першого шару фарби краще обрати валик з довгим ворсом – 1-1,5 см. Він набере більше фарби, що дозволить швидше та легше отримати рівномірне фарбування. Для повторного фарбування краще підійде валик с коротким ворсом – 6-7 мм, він допоможе використати фарбу більш економно і точно не залишить «патьоків». Робіть ставку на щітку з натуральною щетиною – вона не буде залишати ворсинки на поверхні.

 

 

Помилка №5: нанесення фарби «в різні боки» 

Якщо Ви наносите фарбу вертикально, далі – горизонтально, а потім і зовсім, як доведеться, сподіваючись, що після висихання стіна буде мати пристойний вигляд, Ви здійснюєте серйозну помилку. Всі мазки можуть проявитися, особливо якщо Ви працюєте пензлем або щіткою. 

Що робити: оберіть один варіант фарбування – вертикальний або горизонтальний, – фарба ляже рівномірно, і фарбування не буде виглядати безглуздо через хаотичні мазки. При фарбуванні в декілька шарів можна чергувати методи, наприклад, перший шар пофарбувати вертикально, другий – горизонтально. 

 

Помилка №6: нанесення фарби в один шар 

При нанесенні фарби в один шар фарбування може виявитись нерівномірним, а якщо Ви хочете змінити колір поверхні кардинальним чином, швидко закінчити роботу точно не вдасться. Навіть якщо Ви змінюєте світлий відтінок на більш темний, перший колір буде проступати. 

Що робити: для отримання інтенсивного відтінку нанесіть два, а краще три шари. Перший дозволить розподілити фарбу по поверхні; другий і третій – краще розтушувати її, вирівняти колір та заповнити дрібні нерівності.

 

Помилка №7: фарбування по непросохлій фарбі 

Звичайно, кортить закінчити фарбування швидше та насолоджуватись результатом. Тому часто ми не задумуємось про наслідки фарбування по «сирій» стіні. В результаті непросохлий шар починає відриватись, налипати на щітку чи валик. Масляна фарба, в свою чергу, може піти бульбашками – всю роботу доведеться починати знову, щоправда, дочекавшись, коли фарба висохне, та відшліфувавши місця з дефектами. 

Що робити: наберіться терпіння. Доки фарба сохне, займіться будь-якою іншою справою. Зверніть увагу на інструкцію на банці, де вказується, скільки часу необхідно для повного висихання фарби.

 Помилка №8: нестача фарби 

Це може стати серйозною проблемою. По-перше, тому що за час поїздки до магазину вже нанесений шар може висохти (після висихання стик між свіжою та вже нанесеною фарбою буде помітним). По-друге, важко підібрати потрібний відтінок, якщо Ви додавали тонер до фарби самостійно. 

Що робити: найпростіший варіант – взяти більше. В крайньому разі невідкриту банку можна повернути до магазину або залишити «про всяк випадок» – підфарбувати місця, де фарба з часом облупиться. На банках з фарбою завжди пишуть, на яку площу розраховано об’єм – звертайте увагу на цифри. Враховуйте і те, що, якщо будете фарбувати поверхню в два шари, площа збільшується вдвічі.

 

Помилка №9: неправильний вибір часу для фарбування 

Нанесення фарби при яскравому сонячному світлі може загрожувати тим, що вона буде занадто швидко висихати – ще до того, як Ви розподілите її рівномірно. Також фарба може почати пінитися або лущитися. А якщо здійснювати фарбування при світлі електричної лампочки, всі похибки будуть ледь помітними.

Що робити: оптимальний варіант для проведення робіт з фарбування поверхні – денний час, без потрапляння у вікно прямого сонячного проміння. Південну сторону краще фарбувати вранці або ввечері, коли сонце світить не так яскраво.