Сталі принципи сьогодні - гарантія добробуту майбутніх десятиліть

Зазвичай, поняття сталостого розвитку асоціюється з екологічними аспектами виробництва: розумним використанням природних ресурсів, захистом навколишнього середовища, етикою співробітництва, переробкою, тощо. Як лідер галузі та член Глобального Договору ООН в Україні, “Капарол Україна” несе велику відповідальність за розвиток бізнес-процесів в державі та дотримання міжнародних стандартів на регіональному рівні. Добре розроблена, ефективна система сталого співробітництва є конкурентною перевагою для наших партнерів та клієнтів.

Наразі індустрія у країні має низку питань, які потребують вирішення в рамках #sustainability:

  1. Фасади, фарбовані неякісною фарбою, піддаються атмосферному впливу, швидко забруднюються та руйнуються, вимагаючи частого оновлення. На це витрачається багато часу і ресурсів.
  2. Вплив шкідливих хімікатів та речовин у лакофарбових продуктах отруюють наше повсякденне життя, домівки, так само як і природне середовище.
  3. Вартість природних ресурсів висока, а їх кількість, на жаль, обмежена.
  1. Стале будівництво можливе лише за умови прозорої політики щодо виробництва продуктів, їх властивостей та сертифікації.
  2. Стале виробництво вимагає сталості усієї мережі постачання, включаючи постачальників матеріалів, логістику та, власне, виробництво.

Усі бізнес-процеси “Капарол Україна” узгоджені із корпоративною стратегією розвитку материнського концерну DAW SE, який від початку свого заснування шукає та пропонує партнерам і клієнтам сталі рішення:

  • для довговічності;
  • для екології;
  • для економії ресурсів;
  • для сталої мережі постачання;
  • для сертифікації.

Рішення для довговічності продовжують строк служби поверхонь, економлячи гроші, матеріали та людські ресурси, що витрачаються на ремонт і реставрацію. Ми робимо покриття більш витривалим, стійким до впливу погоди та температури. Таким чином, чим вища якість продукції — тим краще для навколишнього середовища.

Рішення для екології завжди були пріоритетом для DAW. Багаторічні дослідження концерну дозволяють уникати використання шкідливих для навколишнього середовища речовин та вивчати альтернативи на ранніх стадіях виробництва. Наприклад, Інститут доктора Роберта Мур'яна бере участь у міжнародних комітетах зі стандартизації. Його робота присвячена тому, щоб зробити екологічні властивості вимірюваними та оцінюваними.

Рішення для захисту ресурсів потребують інноваційних ідей та нових процесів, за які DAW на сьогодні має ряд міжнародних нагород. Одним з таких ноу-хау стала камелінова олія, що використовується для виготовлення стійких глазурей та деревних олій Caparol. Для її отримання, сільськогосподарські культури вирощуються разом з горохом, що зменшує використання пестицидів і дає вищі врожаї.

Рішення для сталої мережі постачання означають вплив не лише на свої бізнес-процеси, але і відповідність принципам сталого розвитку усіх партнерів та підрядників. Саме тому у своїй роботі ми орієнтуємося на Кодекс постачальників, який зобов'язує наших партнерів дотримуватися принципів Глобального договору ООН та охоплює все - від виробничих процесів до переробки викидів. Компанія DAW завжди робить вибір на користь співробітництва із компаніями, що є членами ГД ООН та враховують у своїй роботі Цілі сталого розвитку ООН.

Усі німецькі заводи DAW SE відповідають міжнародному екологічному стандарту ISO 14025, який підтверджує їх нейтральний вплив на клімат.

Рішення для сертифікації виражаються у прозорості щодо властивостей продукції та сертифікації (таких як DGNB або LEED) і є важливими інструментами оцінювання, які дозволяють забудовникам проєктувати свої будівлі з дотриманням принципів сталого розвитку. “Капарол Україна” активно підтримує своїх клієнтів, надаючи вичерпну інформацію про всі продукти.

Прикладом такого рішення є інформаційні продуктові брошури, з даними щодо стійкості продукції. DAW була першою в галузі компанією, яка багато років тому впровадила легкодоступні таблиці даних про стійкість для більшості своїх продуктів. Сьогодні цей формат вже став галузевим стандартом.

У 2019 році “Капарол Україна” приєдналася до Глобального договору ООН в Україні — ініціативи, що виступає транслятором Цілей сталого розвитку. Директор компанії, Віталій Верещагін, став головою Наглядової Ради ініціативи в країні. Рішення, які пропонує “Капарол Україна” доводять її готовність вести бізнес із дотриманням 10 міжнародних принципів в області прав людини, трудових відносин, охорони навколишнього середовища та боротьби з корупцією.

Сталий розвиток - це не лише про екологію та безпосередній вплив на неї. Стратегічний підхід, далекоглядність та дотримання принципів сталого розвитку в бізнес-процесах глобальних компаній відіграють ключову роль у забезпеченні добробуту нашої планети та людства в цілому.