Розумний вибір інтер'єрної фарби: розмова з профі

Обираючи фарбу для приміщення, не складно розгубитися у розмаїтті типів, кольорів, призначенні та особливостях. Про те, як підійти до справи із розумом та необхідними знаннями, розповів Андрій Станкевич - спеціаліст з розвитку торгових марок ДП “Капарол Україна”. Він дав відповіді на шість найбільш актуальних питань, стосовно вибору та використання інтер'єрних фарб.

Як мити фарби на поверхні?
Для цього знадобляться ганчірка, миючий засіб та вода. Пам'ятайте, що бруд потрібно не стирати, а саме змивати з поверхні, щоб не знизити рівень її матовості.

Як мити матові фарби, щоб вони не глянцувалися?
Чим рідше - тим краще, адже матові поверхні із часом глянцуються. Для збереження матовості провідну роль відіграє клас вологого стирання фарби.

Як вимірюються класи вологого стирання?
Пофарбовану поверхню перевіряють на стійкість шляхом тертя мокрою жорсткою щіткою 200 разів. Після цієї процедури, фарба першого класу стійкості до вологого стирання стає тонша на 5 мікронів, другого класу - на 5-20 мікронів, третього - на 20-70 мікронів. При цьому середня товщина двох шарів дисперсійної фарби на поверхні складає 40-50 мікронів. Тож поступово, глянцуватися будуть усі фарби, але фарби першого класу стійкості до вологого стирання робитимуть це набагато повільніше за інших.

Як підібрати фарбу під певне навантаження на поверхню?
Якщо поверхня знаходиться в кухні або в дитячій, де її доведеться часто мити - краще вибрати фарбу із першим класом стійкості до вологого стирання. Такі матеріали, як Premium Clean або Premium Color, збережуть охайний вигляд поверхні та протистоятимуть навіть механічним навантаженням. Фарби другого класу стійкості до вологого стирання підійдуть для приміщень із середнім рівнем навантаження на поверхні: спалень, віталень, тощо.

Чи є у бренда Caparol спеціальні присадки, які уповільнюють висихання фарби на поверхні?
Таких присадок немає, бо вони є дуже шкідливими для здоров'я та оточуючого середовища. Фарби Caparol мають стандарт безпеки ELF, що у 30 разів суворіший за діючі європейські стандарти. Для того, щоб матеріали залишалися екологічними, ми не додаємо ЛОС, які є небезпечними як під час роботи, так і протягом експлуатації поверхні. Фарбування фасадів в умовах спеки чи вітру може залишатися здоровим та бути при цьому ефективним, за умови вірного планування та нанесення матеріалу “в кілька рук”.

Як підготувати основу під фарбування?
Загальновідоме правило: поверхня повинна бути сухою, чистою та гладкою. Правильний вибір шпаклівки допоможе сховати нерівності, а коректно підібрана грунтовка зробить нанесення більш ефективним та економним. Caparol має продукти для всіх поверхонь, а в Caparol Center працюють спеціалісти, що покажуть та підберуть найкраще рішення для задачі клієнта. Наприклад, для приміщень із слабким освітленням порадять Caparol CapaSilan, яка стане запорукою якісної та естетичної поверхні, незважаючи на нестачу світла.

Сподіваємося, що після перегляду цього відео, головного болю, пов'язаного із ремонтом, у вашому житті стане набагато менше. Підписуйтеся, щоб не пропустити нове корисне відео із експертами Caparol Ukraine на нашому каналі.