Підготовка стін до фарбування

Підготовка стін до фарбування (підготовка основи)

1. Поверхня під фарбування повинна бути сухою і очищеною від забруднень (особливо від жиру або осаду від газових плит) і від пилу.

2. Якщо стіна нова, її необхідно заґрунтувати (для того, щоб вирівняти вбираючі властивості різних видів штукатурки і збільшити зчепленням). Це стосується як традиційних штукатурок, так і нових стін або підвісних стель з гіпсокартонних плит.

3. Якщо стіна вже була пофарбована, слід оцінити стан старої фарби. Навіть фарба найвищої якості може лущитися, якщо зчіплюваність основи погана. Старі поверхні, які знаходяться в хорошому стані, досить вимити або пропилососити. У той же час товсті або відшарованої шари старої фарби необхідно зняти (наприклад, шпателем або скребком), а потім заґрунтувати.

4. Не слід наносити один на одного різні види фарб (наприклад, акрилову емульсію на вапняні або клейові фарби), так як нанесена фарба буде відставати. До фарбування можна приступати тільки після того, як вся стара фарба буде знята, а штукатурка вимита з малярським милом.

5. Всі вм'ятини, тріщини, подряпини або сліди від механічної дії треба зашпаклювати, вирівняти дрібним наждачним папером, пропилососити, після чого необхідно заґрунтувати всю стіну. Це дозволить отримати однорідну поверхню без матових плям на оброблених місцях.

6. Всі зміни кольору поверхні, плями або вицвілі місця вказують на наявність цвілі або грибка. Необхідно їх перевірити. Якщо це поверхневі плями, досить перед фарбуванням застосувати протигрибковий препарат. Якщо зміни проникли вглиб штукатурки або в стіну, слід звернутися за порадою до фахівця. Можливо, необхідно буде збити штукатурку і застосувати методи біологічного лікування стіни. Важливо належним чином висушити поверхню перед самим фарбуванням.

УВАГА Завжди існує якась причина перезволоження, необхідно її ліквідувати до того, як ви приступите до фарбування. Наявність цвілі або грибка - це найчастіше результат постійних патьоків в стіні. Іноді це тільки гідравлічна проблема (патьоки, відсутність ізоляції або неправильно зроблена ізоляція) або відсутність в приміщенні належної вентиляції. Всі операції спеціального характеру слід проводити під наглядом фахівця, так як і біологічні паразити, і препарати по боротьбі з ними можуть бути дуже небезпечні для здоров'я.

7. Стінні панелі перед повторною фарбуванням слід заматувати дрібнозернистим наждачним папером.

8. Сліди від іржі, нікотину і жиру слід ізолювати спеціальним препаратом або фарбою на базі розчинника.

9. Якщо на стінах приклеєні шпалери, можна їх зняти, але якщо вони в хорошому стані (без подряпин, розривів, які не відклеюються і не відстають від стін по краях), то можна фарбувати поверх них.

10. Зняття шпалер може виявитися важкою справою (в залежності від використаного клею). Попередньо можна намочити шпалери водою або, в крайньому випадку, використовувати простий перфоратор, а потім спеціальну рідину для зняття старих шпалер. Це допоможе одночасно позбутися від залишків шпалерного клею на стіні.

ПОРАДА Щоб дізнатися, чи потрібно видалити стару фарбу, досить провести невеликий експеримент. Наклейте на стіну шматочок самоклеючої стрічки і різко його відірвіть. Якщо на відірваній стрічці залишаться шматочки фарби, це означає, що перед фарбуванням необхідно зчистити зі стіни стару фарбу.