Олексій Ничипорук про нові вимоги до безпеки лакофарбових матеріалів та їх значення для споживача українського ринку

Олексій Ничипорук: «Що ми маємо на увазі під словом «безпека»? Це коли ви вдень пофарбували стіни в дитячій, а вночі в цій кімнаті вже спокійно сплять діти»

Компанія "Капарол Україна" протягом всієї історії своєї діяльності акцентує увагу на проблемі справжньої безпеки продукції на національному ринку оздоблювальних матеріалів. Цього року країна зробила важливий крок в напрямку підвищення стандартів безпеки, про що розповів Олексій Ничипорук, директор з маркетингу компанії. Він поділився інформацією про нововведення та актуальну позицію "Капарол Україна" щодо них.

30 травня в Україні набув чинності Технічний регламент щодо обмеження викидів летких органічних сполук (ЛОС) унаслідок використання органічних розчинників у лакофарбових матеріалах для будівель та ремонту колісних транспортних засобів, затверджений 2 жовтня 2018 року. Постанова стосується матеріалів для фарбування та оздоблення будівель, допоміжних частин та конструкцій з декоративною, функціональною і захисною метою, а також матеріалів для ремонту колісних транспортних засобів. На продукти в аерозольному пакуванні постанова не розповсюджується.

Відтепер вищезгадані товари вводяться в обіг за умови наявного маркування з підкатегорією продукції, значенням ЛОС у г/л згідно з таблицями вмісту ЛОС та індикацією максимального вмісту ЛОС у г/л продукції в стані, готовому для використання.

Лакофарбові матеріали для ремонту, що не відповідають новим вимогам, але вже введені в обіг на даний момент, мають бути поступово замінені на відповідні до 1 січня 2021 року.

Нові норми* суттєво наближають Український ринок до європейських стандартів безпеки лакофарбової продукції, проте вони все ще менш суворі. Наприклад, лакофарбові матеріали для матових покриттів внутрішніх стін і стель допускають вміст ЛОС від 2 разів вищий за європейські норми до 2021 року, та з 2024 року мають відповідати їм.

«Наша компанія завжди на одній хвилі з останніми тенденціями світу дизайну та оформлення приміщень, але в деяких питаннях ми вже давно працюємо на випередження, — розповідає Олексій. — Знак екологічного стандарту E.L.F. було запатентовано нашою материнською компанією DAW ще у 1985 році. Це найбільш суворий стандарт з усіх існуючих. Продукти з цим логотипом містять менше ніж 0,7 г/кг ЛОС. Це вимоги до 43 разів вищі за діючі європейські норми».

ЛОС, або леткі органічні сполуки – це хімічні з’єднання, що містять щонайменше один атом вуглецю та один або більше атомів водню, кисню, сірки, кисню, фосфору, кремнію, азоту або галогену. ЛОС легко випаровуються навіть при кімнатній температурі, створюючи шкідливі для здоров’я умови протягом десятиліть. Формальдегід, метанол, толуол, уайт-спіріт, ацетон, бензол — це найпоширеніші ЛОС, які викликають у людей захворювання різної складності: від простого алергічного кашлю до раку та генетичних відхилень у новонароджених.

«Тема екології та інновацій в українському сегменті фарб та лаків вже давно й активно розвивається в рамках нашої кампанії "Дихай на повну". Сьогодні продуктовий портфель "Капарол Україна" складає 36 безпечних для здоров’я продуктів та включає всі тонувальні пасти для їх тонування. Що ми маємо на увазі під словом «безпека»? Це коли ви вдень пофарбували стіни в дитячій, а вночі в цій кімнаті вже спокійно сплять діти», — продовжує Олексій.

Суворіші вимоги до маркування лакофарбових матеріалів захистять українців від небезпеки отруєння ЛОС під час оздоблення будівлі. Крім того, акцент уваги на складових матеріалів змусить замислитися про вплив на здоров’я оформленого середовища. Чи безпечні ці матеріали для мене та моєї родини? — Це питання повинно частіше лунати в головах споживачів. Свідоме ставлення до вибору оздоблювальних матеріалів значно підвищить рівень комфорту для мешканців великих та малих міст.

*З повним списком вимог можна ознайомитися в таблиці в кінці статті.