Олексій Ничипорук про нові вимоги до безпеки лакофарбових матеріалів та їх значення для споживача українського ринку

Компанія "Капарол Україна" протягом всієї історії своєї діяльності акцентує увагу на проблемі справжньої безпеки продукції на національному ринку оздоблювальних матеріалів. Цього року країна зробила важливий крок в напрямку підвищення стандартів безпеки, про що розповів Олексій Ничипорук, директор з маркетингу компанії. Він поділився інформацією про нововведення та актуальну позицію "Капарол Україна" щодо них.

30 травня в Україні набув чинності Технічний регламент щодо обмеження викидів летких органічних сполук (ЛОС) унаслідок використання органічних розчинників у лакофарбових матеріалах для будівель та ремонту колісних транспортних засобів, затверджений 2 жовтня 2018 року. Постанова стосується матеріалів для фарбування та оздоблення будівель, допоміжних частин та конструкцій з декоративною, функціональною і захисною метою, а також матеріалів для ремонту колісних транспортних засобів. На продукти в аерозольному пакуванні постанова не розповсюджується.

Відтепер вищезгадані товари вводяться в обіг за умови наявного маркування з підкатегорією продукції, значенням ЛОС у г/л згідно з таблицями вмісту ЛОС та індикацією максимального вмісту ЛОС у г/л продукції в стані, готовому для використання.

Лакофарбові матеріали для ремонту, що не відповідають новим вимогам, але вже введені в обіг на даний момент, мають бути поступово замінені на відповідні до 1 січня 2021 року.

Нові нормиЗ повним списком вимог можна ознайомитися в таблиці в кінці статті.