Капарол Україна представила результати роботи в напрямі досягнення Цілей сталого розвитку

Україна відчиталася перед ООН щодо роботи із досягнення Цілей сталого розвитку: Капарол Україна серед найкращих корпоративних кейсів.

15-го липня відбувся перший в історії звіт України перед ООН, щодо роботи, скерованої на досягнення Цілей сталого розвитку. Капарол Україна, як член Глобального договору ООН в Україні, також представила результати впровадження свого проєкту з розвитку енергоефективного житла — одного з найкращих кейсів практики корпоративного сектору з резюме ГД ООН в Україні.

Раз на 3–5 років країни-учасниці ООН представляють добровільний національний огляд щодо прогресу в досягненні ЦСР на Політичному форумі високого рівня зі сталого розвитку ООН. Звіт описує досягнення та виклики країни на шляху до подолання голоду та бідності, забезпечення рівності всіх груп населення, вільного доступу до якісної медичної допомоги та освіти, збереження природних ресурсів та інших показників глобальної трансформації світу. На цьогорічному форумі свої огляди презентували Україна і ще 46 країн.

Мережі ГД ООН в різних країнах світу об’єднують соціально відповідальні компанії, які забезпечують прогрес бізнесу в досягненні ЦСР на національних рівнях. Разом з іншими представництвами, українське цього року представило річний огляд практик приватного сектору своєї країни.

У своїй роботі Капарол Україна докладає зусиль, щоб зменшити використання природних ресурсів та викидів в атмосферу й досягла вражаючих результатів. Головним інструментом стало впровадження довготривалого проєкту «Тепло. Красиво. Надійно», спрямованого на підвищення популярності, доступності та ефективності енергозберігаючих технологій у секторі ЖКГ України.

За окреслений період, Капарол Україна вдалося запустити комплексну програму проєкту, охоплюючи різні напрямки роботи із населенням та користувачами. Зокрема, було реалізовано програму навчання для співробітників, партнерів, проєктантів, енергоаудиторів, ОСББ та інших спеціалістів з метою підвищення обізнаності щодо вибору та застосування енергоефективних рішень. Загалом лекції прослухали 6200 професіоналів. Комунікаційна популяризація проєкту на інформаційних ресурсах компанії, національних ЗМІ, в спонсорских проєктах та власних ініціативах забезпечила охоплення аудиторії в 7 млн осіб.

Було налагоджено взаємодію із державними (Державна агенція з енергоефективності та збереження енергії в Україні) та міжнародними агенціями (GIZ, AHK, IFC, DENA, NEFCO), щодо програм комплексної термомодернізації будівель та споруд. Світ побачили нові рецептури продуктів, що подовжують строк експлуатації систем до 40 %, а також матеріали, які поглинають і відбивають тепловипромінювання. В результаті ефективність теплоізолюючих властивостей систем зросла на 20 %.

У 2019 році в Дніпрі запустили нові виробничі потужності з виготовлення сухих будівельних сумішей для систем утеплення фасадів. Завдяки цьому скоротився ланцюг поставок, на складах стало більше продукції, а рішення для комплексної термомодернізації стали доступнішими для населення. Паралельно, електронний документообіг та запуск онлайн-сервісів для придбання товарів дали змогу скоротити час поставок на 20 %.

Капарол Україна приєдналася до ГД ООН в Україні наприкінці 2019 року і вже у 2020 представила кількісні та якісні результати своєї роботи. Як дочірнє підприємство німецького концерну DAW SE, компанія завжди будувала свої бізнес-процеси, згідно із корпоративною стратегію сталого розвитку. Долучившись до міжнародної ініціативи, Капарол Україна продемонструвала відповідальне ставлення до цінностей та турбот міжнародної спільноти, а також засвідчила готовність активно впливати на трансформацію бізнес-процесів у країні. Генерального директора компанії, Віталія Верещагіна, було обрано головою Наглядової Ради ініціативи в Україні.

Голова правління ГД ООН в Україні Тетяна Сахарук відмічає: «В Україні працює безліч талановитих підприємців, які розвивають соціально відповідальний бізнес уже зараз. У час глобального локдауну нам усім не завадять гарні новини й наш Національний огляд прогресу українського бізнесу — це гучний заклик до спільної праці».

Закінчення терміну дії ЦСР ООН призначене на 2030 — рік, коли світова спільнота повинна виконати всі поставлені завдання та зробити світ кращим. На сьогодні мережа ГД ООН об’єднує понад 11 000 компаній та організацій із 157 країн світу. Своєю діяльністю вони доводять, що бізнес може і повинен відігравати провідну роль у досягненні Цілей сталого розвитку.