Для КНУ ім. Тараса Шевченка створено індивідуальний червоний відтінок

Чи розповсюджується стара добра традиція дарувати подарунки до ювілею на університети? Київський національний університет імені Тараса Шевченка доводить що так, адже на 185 річницю заклад отримав у подарунок власний відтінок червоного кольору.

Новий тон для фінішного оздоблення із символічною назвою Unired було спеціально розроблено в лабораторії Caparol. Сьогодні ми можемо бачити його на фасаді найстарішого корпусу університету – Червоного – після проведених у 2019 році реставраційних робіт.

Наприкінці минулого літа в інтернеті пронеслася хвиля здивування щодо реставрації Червоного корпусу: будівлю пофарбували у білий колір. Проте, для обурення не виявилося жодних підстав, адже білий матеріал був проміжним шаром штукатурки, якою вирівнювали поверхню перед фарбуванням.

Для «наведення краси» обрали фасадну фарбу Muresko – одну з найкращих в асортименті компанії Caparol. Завдяки стійкості фарби та характеристикам пігменту, новий колір зберігатиме яскравість протягом багатьох років, незважаючи на вплив атмосферних явищ. За історію свого існування, Червоний корпус одного разу вже було реставровано матеріалами Caparol і фасади зберігали свій вигляд протягом 10 років. Саме тому, керівництво КНУ вирішило знову звернутися до надійного рішення із успішною історією співробітництва.

За роки роботи в Україні, компанія Caparol зарекомендувала себе як експерт у відновленні фасадів історично значущих будівель – пам’яток архітектури країни. Серед об’єктів, на яких застосовувалися матеріали бренду: Андріївська церква, дзвіниці Софійського собору та Києво-Печерської лаври у Києві, Будинок міської Ратуші у Львові, Донецький державний драматичний театр, а також багато інших об'єктів. Якісним матеріалам Caparol довіряють не лише красу сучасних житлових та офісних будівель, але і збереження національного культурного спадку. На сьогодні вже відреставровано понад 3 тисячі м2 пам’яток архітектури.

Червоний корпус КНУ є пам’яткою національного значення, його фасад має 145 метрів в довжину і спочатку він мав білий колір. Лише згодом він став червоним і з приводу походження цього відтінку існує декілька легенд. Хтось посилається на офіційний колір Радянського Союзу, інші – жартома оплакують кров студентів, «пролиту» за навчанням. Треті вказують на помилку, яка сталася під час замовлення дорогої фарби з Італії. Проте, сьогодні причини вже не мають значення, адже колір увійшов у назву самої будівлі, а якого ще відтінку може бути «червоний корпус»?

Головний корпус університету, розташований за адресою вул. Володимирська, 60, - найстаріший з корпусів закладу. Будівля була побудована у 1837 році, в стилі російського класицизму архітекторами В. І. та А. В. Беретті на замовлення Миколи I і є пам'яткою архітектури національного значення. Корпус пофарбований у кольори ордена Святого Володимира - червоний і чорний, широко оздоблений металом.

Будівля має форму квадрату, всередині якого знаходиться великий внутрішній двір. Під час проєктування, сучасної Володимирської вулиці ще не існувало, тому архітектори завбачливо зробили будівлю презентабельною з усіх боків. Вона складається з 4 поверхів та органічно вписується у ландшафт. Від самого початку, корпус велично виглядав з Печерських пагорбів, привертаючи увагу художників, серед яких був і молодий Тарас Шевченко.

У свій час будівля виконувала різноманітні функції у житті ВНЗ. На четвертому поверсі корпусу колись знаходилися студентські гуртожитки, кімнати для навчання в позаурочний час, студентська бібліотека, квартири та кабінети викладачів і навіть університетський карцер для студентів. На другому поверсі розміщувалася університетська їдальня. Крім того, в будівлі знаходилися музеї, кабінети, архів, квартири для службовців, велика бібліотека.

Червоний корпус університету відіграв неабияку роль у формуванні архітектури Києва. Його вплив відображено у чіткому плануванні центральної частини міста, побудові масштабних споруд, а також у всій структурі класичного архітектурного ансамблю культурного центру Києва.