6 способів зменшити витрати на опалення

З наближенням зими поступово збільшується тривога, з якою ми розгортаємо щомісячні квитанції на оплату комунальних послуг. У питанні енергоефективності більшість із нас нагадує бабку з відомої байки Крилова. Протягом літа ми спокійно насолоджувалися теплом, аж раптом настав жовтень і ми, надягнувши шапки, починаємо в гарячці шукати способи зекономити на опаленні.

Скільки коштує тепло в цьому сезоні?

За даними Київенерго, вартість опалення для населення у 2018 році  складає — до 1355,83 грн за 1 Гкал тепла (за умови наявності лічильника).

Зміни незначні у порівнянні з минулими двома роками, але для порівняння, у 2015 році тариф становив — 657,24 грн, а в 2014 році — 375,3 грн.

Якщо ж у приміщенні немає лічильника, опалення 1 кв. м. коштує 31,55 грн (у 2016 році — 31,27 грн, у 2015 — 16,14 грн, а в 2014 — 9,22 грн).

Хоча за рік тариф незначно змінився, але від цього астрономічні суми за опалення не перестали бити по кишенях і не стали звичними для нас.

Як сплачувати за тепло менше?

Це питання цікавить багатьох, проте навіть його формулювання не є правильним. Як споживати менше тепла? — ось про що ми маємо думати зимовими вечорами. Тепло не стане дешевшим, проте використовувати його ефективно й економно може кожен із нас. Розгляньмо декілька кроків, завдяки яким можна зменшити витрати на опалення.

 Спосіб 1.     Встановіть тепловий лічильник. Наявність лічильника як у приватному, так і в багатоквартирному будинку дає змогу контролювати споживання тепла й сплачувати лише за використану енергію. Лічильник бажано встановити у своїй квартирі, проте за вертикальної опалювальної системи (як у старих будівлях) це буде неможливо. Купуючи житло у новобудові, звертайте увагу на розводку: вона має бути горизонтальною. Тоді вам не доведеться ділити суму за опалення з сусідами.

 Спосіб 2.     Встановіть металопластикові вікна. Щоб тепло не виходило на вулицю через щілини, необхідно замінити старі вікна, а також раз на рік викликати майстра для профілактичного огляду й підгонки рам. Це дозволить заощадити до 20 % витрат на опалення.

 Спосіб 3.     Заскліть та утепліть балкон: це допоможе зберегти ще близько 10 % тепла. Закритий балкон стане перешкоджати відтоку тепла на вулицю, зберігаючи його в приміщенні.

 Спосіб 4.     Замініть старі радіатори, які мають нижчу тепловіддачу, ніж сучасні батареї. Так до квартири буде надходити більше тепла, хоча його споживання не зміниться. Цілком очевидно, що й зовні нові радіатори значно привабливіші за «пережитки СРСР».

 Спосіб 5.     Терморегулятори на батареях дають змогу самостійно регулювати споживання тепла і, як наслідок, повністю контролювати суму, яку доведеться сплатити за опалення наприкінці місяця. Якщо ви знаходитеся на роботі або у відпустці, досить перекрити батареї, щоб не опалювати порожню квартиру.

 Спосіб 6.     Утепліть стіни. Цей крок є одним з найбільш витратних і трудомістких, але без нього всі попередні заходи можуть виявитися марними. Річ у тому, що через стіни наше житло втрачає до 40 % тепла, тобто щороку ми за свої ж гроші обігріваємо вулицю. Особливо це стосується панельних будинків.  Для утеплення використовуються спеціальні теплоізоляційні системи, до складу яких входить основа — утеплювач (пінополістирол або мінеральна вата) і супутні матеріали.

Коли окупиться термомодернізація?

Якщо ціни на опалення зростатимуть у середньому на 10 % на рік, а на будинку встановлено тепловий лічильник, утеплення окупиться приблизно через 6-7 років. Якщо ж показники зростатимуть швидше, термін окупності зменшиться.

Плекати надію на повернення до старих рахунків за опалення не варто, проте економити цілком реально. Для цього потрібно підвищити енергоефективність житла і відповідально ставитися до контролю витрат на тепло надалі.

Яку систему теплоізоляції краще обрати?

Орієнтуватися слід на досвід компанії та її репутацію. Не варто економити на технології, адже неякісні матеріали можуть зруйнуватися й не окупитися. Компанія Caparol є законодавцем і європейським лідером у виробництві енергоощадних систем теплоізоляції фасадів. Більше ніж 50 років Caparol працює над збільшенням енергоефективності та естетичності систем теплоізоляції, а також їх стійкості до різних атмосферних чинників.

 Які переваги мають матеріали для утеплення стін Caparol?

  • Максимальна економія: цей крок виведе вашу енергоефективність на новий рівень на довгі роки.
  • Вигода влітку: в приміщенні зберігається прохолода (ще й на кондиціонері заощадите).
  • Здоров’я для всієї родини: відсутність протягів і умов для утворення цвілі.
  • Надійність: висока ударостійкість фасаду.
  • Краса: гарний, стійкий до забруднень фасад із широкою палітрою можливих кольорів.
  • Довговічність: витримує перепади температур, запобігає утворенню тріщин на фасаді.