125 років DAW SE: що далі?

125 років - чудова дата, щоб вкотре переглянути уроки історії компанії та розробити стратегію розвитку на наступні роки. Саме цим і займалися в DAW на початку ювілейного 2020 року.

В січні було презентовано результати проекту «Пригодницькі дослідження», який вивчав та розробляв перспективні інновації для DAW – нову продукцію та ідеї з метою подальшого збільшення споживацької вигоди як для виконавців, планувальників та інвесторів, так і для людей, що житимуть і працюватимуть в будівлях. При цьому основна увага приділялася чотирьом соціальним трендам: здоров’ю, дизайну, ефективності та сталому розвитку. Проектом займалися чотири групи науковців, перед якими стояло питання «Як виглядатимуть будівлі майбутнього та що вони повинні забезпечувати?».

Послідовна економіка замкненого циклу та використання відновлюваних ресурсів є основною вимогою до будівель майбутнього. Багато продуктів, що застосовуються в будівництві, досі виготовляються на основі копалин. Замінити їх відновлювальною сировиною - одна з актуальних цілей DAW. В цьому компанія вже має успішний досвід. Наприклад, при виробництві лазурей та фарб для тривалого захисту дерев’яних поверхонь, в якості зв’язуючої речовини використовується кунжутна олія. Кунжут росте на одному полі разом з горохом і дозволяє зберігати додаткові площі для виробництва продуктів харчування. Лазореві фарби та деревні олії, що виготовляються на основі кунжуту, відрізняються особливо високою атмосферною стійкістю як під час виробництва, так і під час використання. За це ноу-хау DAW отримало перший приз премії Greentec Awards 2018 в категорії “Будівництво житла” та премію Sustainability Challenge 2019 Німецької спілки з екологічного будівництва.

В минулому році було реалізовано кілька проектів за експериментальною технологією оформлення фасадів зеленим мохом. Системам AeroCare DAW та Green City Solutions вдалося комбінувати природні матеріали або навіть організми разом з високими технологіями з метою покращення якості повітря в містах. Зелений моховий фасад фільтрує органічний тонкодисперсний пил з повітря, який ми вдихаємо на шкоду своєму здоров'ю. Також мох є архітектурно-планувальним елементом оформлення, який охолоджує фасад. Завдяки циркуляції зволоженого повітря, спекотне літо не так відчуватиметься всередині будівлі.

Однією з перспективних тем розвитку є серійне виробництво для будівельної сфери. Перенесення деяких процесів з будівельного майданчика на завод створює нові вимоги до серійної продукції. Тут йдеться про легкість застосування, просте очищення, швидке висихання. Щоб задовольнити ці вимоги, DAW розробляє нову клейку речовину, яка базується на гібридній технології і поєднує переваги пастоподібних та мінеральних продуктів в одному матеріалі. При попередній обробці, речовина дозволяє побудувати більше модулів для ізоляції фасаду.

Багатообіцяючим напрямком залишається розробка програмного забезпечення для дизайну. Колориметр Color Reader та родина додатків Spectrum довели свою ефективність при консультуванні клієнтів щодо вибору кольору. Спеціалісти активно користуються можливістю підбирати відтінки фарби на місці, або редагувати фото приміщення, тестуючи різні кольорові гами. Цей напрямок отримав продовження у проектах i-Tint, що мають на меті діджиталізацію додаткових послуг при консультуванні. Оновлене програмне забезпечення дозволяє автоматично створити і замовити реальні зразки фарб обраних відтінків. Тож тепер клієнти не лише заздалегідь оцінюють вигляд новоствореного відтінку на екрані, а й перевіряють його доречність на реальній поверхні.

Інновації завжди були візитівкою DAW. Історія компанії свідчить, що протягом 125 років, її керівникам доводилося ризикувати, святкувати успіхи та переживати невдачі, кардинально змінювати плани та підлаштовуватися до непередбачуваних умов ринку. Родинний бізнес означає свідомість відповідальності за роботу як перед власною родиною, так і перед прийдешніми поколіннями в цілому. Тому, в наступні роки, варто очікувати від DAW нових відкриттів та подальшого активного впливу на розвиток індустрії заради суспільного блага.