Надсучасний виробничий комплекс в Клещуві - технологічний кластер концерну DAW SE

Компанія DAW SE є лідером європейського ринку з виробництва будівельних покриттів. За 125 років свого існування, вона неодноразово розробляла рішення, що задавали стандарти розвитку галузі. Використання провідних технологій виробництва та інновацій, заснованих на Цілях сталого розвитку ООН, дозволяють компанії передбачати потреби споживачів та постійно вдосконалювати власні потужності.

Важливим кроком в розвитку концерну стало відкриття найсучаснішого виробничого комплексу в Клещуві (Польща) наприкінці 2019 року. Технологічно оснащений комплекс включає в себе завод з виробництва фарб, штукатурок, шпатлівок та інших продуктів, а також автоматизований складський комплекс.

«Це важлива стратегічна інвестиція групи DAW, спрямована на посилення позицій компанії на ринках Східної Європи», - говорить доктор Ральф Мур’ян, власник концерну.

Інвестиції в комплекс, що став найбільш сучасним виробництвом DAW, склали понад 15 мільйонів євро. Завод в Польщі відповідає найвищим міжнародним стандартам безпеки, створений за принципами сталого розвитку і гарантує високу якість продукції під брендами Caparol і Alpina. Потужності заводу становлять 100 000 тонн готової продукції на рік.

Виробничий цех заводу оснащений найсучаснішою системою подачі сипучої та рідкої сировини. Понад 90% виробничих операцій здійснюється в автоматичному режимі. Автоматизована система управління «ProNTo» контролює роботу всіх пристроїв - клапанів, насосів, фідерів, а також встановлює технологічні параметри, що забезпечує стабільність високої якості продукції.

Завод має в своєму розпорядженні власну лабораторію, яка відслідковує поточні параметри матеріалів. Багатоступінчастий контроль кожної партії допускає подальшу автоматизовану упаковку продукції лише після лабораторного підтвердження усіх необхідних показників. Це дозволяє підтримувати фізико-хімічні та аплікаційні характеристики продукції, а також точність тонування на еталонному рівні.

Складський цех оснащений двома типами стелажів: традиційним багатоярусним стелажем з сімома рівнями зберігання і трьома тисячами палетних місць, а також автоматичною системою зберігання. Сучасна система автоматичного складування з використанням гравітаційних стелажів і крана-штабелера є першою установкою подібного типу в DAW і другою в Європі. Вона збільшує простір для зберігання до 8000 палетомісць.

У 2020 році виробництво комплексу вийшло на планові потужності, відкриваючи нові технологічні, логістичні та організаційні можливості для компанії.

Збільшений складський комплекс, зручне географічне положення Клещува і автоматизація процесів перетворюють виробничий комплекс на логістичний хаб. З нього продукція, вироблена в Німеччині та інших країнах Євросоюзу, постачається в країни Центральної та Східної Європи. Така вдосконалена система постачання дозволяє поліпшити якість сервісу для споживачів, забезпечивши більшу гнучкість і оперативність поставок продукції.