«Капарол Україна» на семінарі для проекту «Німецько-українські енергоефективні будівлі»

4 та 5 вересня у Львові відбувся семінар на тему «Проектування термомодернізації багатоквартирних житлових будинків». Організатором події виступила Німецька енергетична агенція DENA (Deutsche Energie-Agentur GmbH).

Семінар проходив у рамках проекту «Німецько-українські енергоефективні будівлі», який реалізує широкомасштабну енергетичні санацію багатоквартирних будинків в Україні. У події взяли участь 20 учасників, що задіяні у реалізації планів санації на об’єктах. Серед них архітектори, проектувальники будівельних робіт, інженерних конструкцій та інші. Під час практичної частини семінару гості відвідали модельний об`єкт у Львові.

У якості доповідачів, на семінарі виступили експерти з України та Німеччини. Компанія «Капарол Україна» провела доповідь на тему утеплення фасадів та якісного застосування теплоізоляційних компактних систем (WDVS) в існуючих будівлях. У своїй презентації, Вячеслав Любімцев, менеджер з напрямку фасадних систем Caparol, детально розповів про переваги, необхідні передумови та вимоги до встановлення систем утеплення. Він вказав на типові помилки у проектуванні та будівництві при модернізації, після чого продемонстрував їх наслідки. За годинну лекцію йому вдалося повністю окреслити процес будівництва і контролю якості при модернізації та застосуванні комбінованої системи теплоізоляції.

«Комплексна санація та термомодернізація несучасних будинків – це єдина можливість для виживання старого житлового фонду. Застарілі комунікації та інженерні рішення не здатні забезпечити мешканцям гідні та фінансово доступні умови для комфортного життя, - розповідає Вячеслав Любімцев. – «Капарол Україна» вже кілька років проводить інформаційну кампанію про необхідність комплексної теплоізоляції в більшості будинків України. Ми співпрацюємо з ОСМД та підрядниками, допомагаємо розробити плани та бюджети, контролюємо якість інсталяції систем. Позитивні наслідки термомодернізації для мешканців, як моральні, так і матеріальні, надихають нас працювати і далі заради тепла в українських домівках».

В рамках проекту «Німецько-українські енергоефективні будівлі», DENA, разом із Ініціативою «Житлове господарство у Східній Європі» (IWO – Initiative Wohnungswirtschaft Osteuropa e.V.) та Центром компетенції по великим житловим масивам (Kompetenzzentrum Großsiedlungen e.V.), за сприяння Федерального міністерства економіки і енергетики Німеччини проводить санацію 20 реальних об’єктів. Реалізація проходить у щільній співпраці з власниками об’єктів. DENA проводить на місцях глибокий аналіз фактичної ситуації та розробляє концепції санації для усіх будівель. Крім цього, агенція здійснює організаційний та технічний супровід як на етапі проектування, так і на етапі виконання санації.