Історія Caparol та DAW SE: все розпочалося з марганцю

Офіційно вік компанії починає відлік від 1895 року, коли Роберт Мур’ян заснував Deutsche Amphibolin-Werke von Robert Murjahn в місті Обер-Рамштадт. Але, як будь-яка гарна історія, ця почалася раніше, коли батько Роберта, Едуард Мур’ян, переїхав з родиною до Оденвальду у пошуках марганцевої руди. Це був великий ризик, адже йому довелося залишити успішний зерновий бізнес в Гамбурзі та у віці 43 років починати все спочатку. Чи авартюрний вчинок виправдав себе? Адже планам Едуарда не судилося здійснитися і замість марганцю він знайшов амфібол.

Щойно Едуард винайшов спосіб використання для своєї знахідки - він заснував в Ернстгофені завод Deutsche Amphibolin-Werke von Eduard Murjahn. Компанія почала виробництво штукатурних та лакофарбових матеріалів, а також фарб, засобів для захисту від іржі та протипожежного захисту. Успішна робота продовжувалася протягом п'яти років, але скінчилася банкрутством підприємства із вичерпанням джерел амфіболу.

Саме на цьому закінчується передісторія і в 1895 році починається нова 125-річна історія підприємства, заснованого Робертом Мур'яном. На момент створення Deutsche Amphibolin-Werke von Robert Murjahn, син Едуарда вже мав у кишені найголовнішу інновацію: розробку гіпсового порошку, який не потребував амфіболу.

Концерн DAW SE існує 125 років, протягом яких його команда переживала різні часи: злети та падіння, війну та кризи, розчарування та надію на нове, краще життя. Вкотре історія довела, що успіх визначається не лише вмінням приймати правильні рішення, але й здатністю переживати невдачі та починати все спочатку.

Інновації стали ключовою рушійною силою компанії, завдяки чому вона швидко набула статусу першопрохідця в галузі та зберігає його до сьогодні. У 1909 році на ринок вийшла перша фарба, розчинна у холодній воді Alpinaweiß. У 1928 році син Роберта, його тезка, доктор Роберт Мур'ян розробив водну в’яжучу речовину на основі казеїну (casein), парафіну (paraffin) та китайської деревної олії (oleum). З початкових літер цих інгредієнтів утворилася всім відома сьогодні назва Caparol. У 1936 році масло в складі Caparol замінили на акрилову дисперсію, розпочавши епоху технології сучасних дисперсійних фарб. 1985 році DAW запатентував знак екологічного стандарту E.L.F., що допускає у складі продукції мінімальну кількість шкідливих емісій - менше 0,7 г/кг, що майже в 43 рази нижче діючих європейських норм. У 1993 році компанія отримала премію за створення екологічної упаковки для фарби. І це лише короткий список розробок, що допомогли DAW SE стати одним з лідерів галузі.

Концерн завжди був і залишається родинним бізнесом. Пять поколінь членів родини Мур'ян присвятили своє професійне життя розвиткові концерну і його розширенню, провівши через дві Світові війни, періоди гіперінфляції та економічних криз, а також такі історичні етапи, як існування ФРН та об'єднання Німеччини. Зберігаючи сімейні цінності та дотримуючись принципів сталого розвитку, DAW SE стала взірцем та встановила нові стандарти для розвитку лакофарбової індустрії в усьому світі.