5 кроків для зниження витрат на опалення

Шоковані новими платіжками за опалення? Зараз як ніколи гостро стоїть питання: як знизити витрати на опалення? Про це ми і поговоримо в цій статті.

На скільки подорожчало опалення.
Станом на 1 грудня 2016 року тариф на опалення становить 1345,12 грн за 1 Гкал тепла, що більш ніж в 2 рази вище, ніж у 2015 році (рік тому вартість 1 Гкал була 657,24 грн, а в 2014 році - 375,3 грн. за 1 Гкал). Щодо вартості опалення за 1 кв. м. ситуація ненабагато краще. Вартість опалення 1 м2 зараз обходиться майже в 2 рази вище, ніж у минулому році – 31,27 грн (рік тому ми платили 16,14 грн за 1 кв. м., а в 2014 – 9,22 грн). Тобто в платіжках двокімнатних квартир вартість опалення коливається від 1500 до 2500 грн, що викликає обурення у жителів.

Як знизити витрати на тепло.

Заяви про те, що в Європі люди вже давно платять великі суми за опалення, і для України це логічний крок, не дуже втішають українців. Багато хто замислюються про субсидії, але не всі їх отримують. Тому закономірним є питання, які є способи зниження вартості за опалення.
Ось 5 основних кроків, які допоможуть Вам зменшити витрати на опалення:

1. Встановити тепловий лічильник. Щоб не переплачувати за втрату тепла, поки воно йде по трубах до будинку, в першу чергу слід встановити лічильник тепла на будинок, а якщо дозволяє конструкція опалювальної системи – і на квартиру. Так Ви будете впевнені, що платите за те тепло, яке отримали.

2. Модернізувати опалювальну систему. У багатьох квартирах встановлені старі радіатори, в яких тепловіддача набагато нижча, ніж у нових сучасних батарей. Тому їх заміна може збільшити кількість в квартиру тепла, що надходить, і, відповідно, зменшити витрати на нього.

3. Встановити терморегулятор на радіатори. З його допомогою Ви зможете самостійно регулювати кількість тепла, що надходить у радіатор, відрегулювати оптимальну для Вашої квартири температуру, і тим самим зменшити рахунок за опалення.

4. Замінити вікна. Старі вікна пропускають велику кількість тепла, тому їх заміна на пластикові з якісними склопакетами значно знижує тепловтрати в квартирі.

5. Утеплити стіни. Через неутеплені стіни втрачається близько 40% тепла, відповідно Ви обігріваєте вулицю і платите за це. Особливо це актуально для квартир у панельних будинках. Для утеплення стін зовні слід використовувати спеціально розроблені системи теплоізоляції, що складаються з утеплювача (мінеральна вата або пінополістирол) і супутніх матеріалів: клею для утеплювача, армуючої сітки, клеючо-армуючої маси, декоративної фасадної штукатурки і додаткових складників. Компанія Caparol надає комплексні високоякісні матеріали для теплоізоляції фасадів, завдяки яким Ви отримуєте ряд переваг:

  • Значна економія енергоресурсів
  • Тепло взимку і прохолодно влітку
  • Відсутність протягів і умов для появи цвілі, як наслідок – зниження ризику захворювань
  • Високу ударостійкість фасаду при різних навантаженнях
  • Довговічність теплоізоляційної системи
  • Гарний естетичний фасад, який збільшує привабливість і вартість будівлі.

З енергозберігаючими фасадними технологіями Caparol Ви збережете тепло в будинку. А якщо зробите всі перераховані вище кроки, зможете значно знизити витрати на опалення! 

Більш детальну інформацію про утеплення будинків, необхідні матеріали для утеплення, їх вартості Ви зможете отримати на сайті caparol.ua та caparol-center.ua