11 помилок підчас оформлення інтер’єру

Декорування приміщення – задача не з простих. Важко встежити за усіма деталями, а кожна помилка може зіпсувати усю композицію. Ми зібрали одинадцять розповсюджених дизайнерських промахів, яких можна легко уникнути, або вчасно виправити. 

Вибір світлої фарби

Багато хто вважає, що, візуально збільшуючи простір, світлі тони можна застосовувати у будь-якому інтер’єрі. Проте, чим більше приміщення, тим глибшим має бути колір стін. Підбираючи фарбу для відкритих  просторів, зупиніться на темнішому відтінку, ніж хотілося б для меншої кімнати. Обирайте якісні фарби, перевірених виробників, щоб не повторювати ремонт через кілька років.

Зависокі рамки

Правильне розміщення картин часом відіграє найважливішу роль у інтер’єрній композиції. Нижній край рами має підніматися над меблями на 20-25 см. Пам’ятайте також, що погляд людини рухається на висоті близько 155-165 см від підлоги і саме там він має стикатися із центральною частиною витвору мистецтва.

Двері поза фокусом

Вхідні двері зазвичай недооцінюють як елемент інтер’єру, проте вони також можуть бути точкою фокусу. Якщо ви живете у приватному будинку, двері, пофарбовані у яскравий колір, подарують перші враження гостям та будуть приємно виділятися на загальному фоні стін.

Відсутність узголів’я ліжка 

У вас його також немає? Шкода, адже ваша спальня позбавлена головної точки фокусу. Врятувати ситуацію допоможе яскрава картина або гобелен. Caparol пропонує свій лайфхак: виділіть стіну за ліжком за допомогою яскравого, виразного відтінку фарби.

Засилля подушок 

Ви коли-небудь спали на ліжках, завалених подушками? Ні, передусім їх треба зняти і кудись покласти, а потім знадобиться мапа, щоб повернути їх на місце у правильному порядку.

Зовсім не обов’язково завжди намагатися когось  вразити, іноді інтер’єру достатньо бути просто комфортним та функціональним.

Великий обідній стіл 

Оформляючи квартиру, ми часто уявляємо ідеальних себе: спортивних, читаючих, у домі повному гостей. Проте, як би нас не вабила думка про застілля та вечірки, реальність зазвичай відрізняється. Якщо квартира невелика – двічі подумайте перш ніж купувати великий обідній стіл на шість-вісім стільців. Набагато доречнішим буде виглядати круглий стіл, за яким комфортно поміститься пара гостей.

Маленькі дзеркала 

Не бійтеся побачити своє відображення у великому дзеркалі. Повірте, у маленькому відображається та ж сама людина. А у великому на додаток відбивається світло, простір та усі улюблені речі з вашої кімнати. 

Головне – колір стін 

Це одна з найбільш розповсюджених помилок: фарбувати стіни в першу чергу. Покладіть пензлик! Перш ніж хапатися за нього, треба обрати текстиль для кімнати, килими, штори. Відтінок фарби для стін можна буде легко підібрати до тих кольорів та елементів, які вам подобаються. Погодьтеся, набагато важче буде шукати відповідні меблі та тканини у кімнату рідкого, але такого гарного відтінку амарант-маджента.

Невеликі килими 

Вони згодяться для входу, ванної або зони біля ліжка. Але у вітальні на килимі мають стояти передні ніжки основних меблів. Грамотно розміщений килим трансформує простір та вказує на місце, де відбувається усе найважливіше в кімнаті. Розміри такого килима мають бути 7-9 квадратних метрів і це ще не  межа.

Кількість – не якість 

Не поспішайте облаштувати всю квартиру негайно, намагаючись виконати план. Характер дому, як і характер людини формується поступово, з часом. Нехай краще ваш дім один за одним заповнюють якісні та дорогі серцю предмети, аніж він біде обставлений одразу стандартним набором елементів, придбаних зі знижкою.

Невпевненість у власному смаку

Підчас планування будь-якого інтер’єра стане у нагоді допомога професіонала. Однак не варто сліпо слідувати за модою або приймати чуже бачення краси. Лише ви здатні надати характеру та індивідуальності своїй домівці. Завжди питайте себе: «Чого хочу я?», «Що мені б хотілося відчувати тут?». Створіть у оселі острівець, де можна буде порушувати усі правила дизайну на догоду вашому комфорту.

Якщо ж яке-небудь відхилення від канонів стилю та дизайну вас задовольняє – не треба нічого виправляти. Течії у моді змінюються швидше, аніж люди та їх внутрішні потреби. А ваше житло залишиться індивідуальним та приноситиме радість у першу чергу вам..