Палітра 1: Теракотовий, синій та хакі

Перша комбінація кольорів - це поєднання теракотового (3D Amber 75), синього (3D Saphir 95) і хакі (3D Tundra 35). Додатковим тут виступає м’який бежевий колір.

Поєднання цих відтінків трапляється в навколишньому середовищі повсюди: цегляні стіни, туманний ліс, синє небо та світлий піщаний пляж. Така гамма звична для ока й ніколи не набридне.

3D Saphir 95 | 3D Onyx 115 | 3D Amber 75 | 3D Tundra 35

Теракотовий — винятково природний колір. Він охоплює всю палітру натуральних відтінків коричневого: від цегляного до морквяного. Навіть в основі його назви лежить латинське слова «терра», тобто «земля». Однак цьогоріч теракотовий постає зовсім по-новому. Колір став м’яким, теплим, ніжним, втратив яскраві середземноморські нотки. Він залишився глибоким, проте вже не претендує на першість в інтер’єрі. У природі він переважно матовий, тому слід бути обережними з глянцевими поверхнями.Сам по собі теракотовий погано поєднується з яскравими, штучними відтінками. На їхньому фоні він виглядає нудним, а яскраві елементи — незграбними та недоречними. Тому експерти Caparol і рекомендують використовувати його в компанії з м’яким бежевим, хакі, а також допускають насичені акценти натурального синього.

Запилений і стриманий, близький до землистого, хакі створює атмосферу впевненості та спокою. У поєднанні з насиченим теракотовим він додає приміщенню інтриги.

Енергійний синій у цій компанії притягує погляд. Він додає яскравих акцентів і оживляє інтер’єр. Емоційно цей колір асоціюється з тишею, глибиною, інтригою і хвилюванням. Він був і завжди буде популярним, адже понад половину нашого світу забарвлено у відтінки синього. Його особливість — здатність візуально віддаляти предмети і збільшувати приміщення. Тому в маленьких кімнатах велика кількість синього виглядатиме доречно. Але не забувайте, що синій потребує сонця, а тому північна сторона для нього — заборонена зона.

Теплий бежевий — четвертий член цього «квартету», грає роль непомітного доповнення. Хоча, хто знає, можливо, саме він стане головною скрипкою в симфонії вашого інтер’єру. Він допоможе підкреслити контрастні деталі, красиво поєднується з теракотовими елементами та зробить синій теплішим.

Комбінацію теракотового, хакі та синього можна використовувати в будь-якій зоні квартири або будинку. Крім того, вона дозволяє обертати домінуючі кольори в різній послідовності.

Вітальня виглядатиме самобутньою та теплою в теракотовому кольорі. М’який хакі в основі зробить її серйознішою, а насичений синій прекрасно впишеться в морську тематику оформлення. Для спальні кожен із цих відтінків також підходить ідеально. У теракотовій спальні завжди пануватиме відчуття весни та ранкового світанку. Спальня в кольорі хакі нагадуватиме про свіже листя й шелест дощового лісу. Синій колір налаштує на відпочинок і сон, однак його доведеться грамотно комбінувати з іншими, щоб уникнути гнітючої атмосфери. Світло-бежевий в основі стане ідеальним фоном для вказаних кольорів в елементах інтер’єру.На кухні застосування кольорової гами матиме свої особливості. «Смачний» теракотовий виглядатиме гармонійно. Хакі більше підійде для акцентів, адже його надмір припаде до смаку хіба що запеклим консерваторам. Синій колір на кухні допоможе дотримуватися дієти, оскільки він сповільнює травлення та знижує апетит.

Ознайомтеся з іншими палітрами: